Potřebuješ rychle poradit? Volej: +420 723 553 244. Další dotazy pošli raději na náš email: obchod@tanecnityce.cz

Nejčastější dotazy

 

STATICKÁ NEBO SPINOVÁ POLE DANCE TYČ?

Rozpěrné Pole Dance tyče X-POLE jsou nabízeny ve dvou provedeních: SPORT a XPERT.

SPORT je základní provedení taneční tyče na pole dance, která disponuje pouze statickým režimem. Tyč nelze přepnout do režimu otáčení.

XPERT je profesionální taneční tyče na pole dance, která disponuje režimem statickým i otáčecím (spinovým). Režim tyče se změní za pomoci uvolnění či utažení dvou šroubků či bez použití šroubků v případě verze PRO, kdy se spin/statika přepne pouze jednoduchým otočením tyče rukou. 

 

40 MM NEBO 45 MM GRIP POLE DANCE TYČE?

Gripem tyče je rozuměna velikost úchopu do ruky. Standardně nejvíce používaná a nejlépe padnoucí do pánské i dámské ruky je velikost 45 mm. Pokud nemáte vyzkoušeno jinak, všeobecně doporučujeme grip 45 mm. Nejčastěji se s ním setkáte i na soutěžích a ve studiích ať už v ČR/SK nebo v zahraničí.

 

JAKÝ MATERIÁL POLE DANCE TYČE ZVOLIT?

X-POLE aktuálně nabízí tyče v hned několika variantách povrchu, jak vybrat ten vhodný pro Vás?

Univerzální řešení neexistuje, vždy záleží na individuálním pocitu dané tanečnice/tanečníka. Všeobecně dle našeho doporučení pro domácí použití není potřeba volit dražší povrchy – ty levnější, kterými jsou lakovaný povrch, chrom a titanium-gold, plně vyhovují nárokům domácího využití. V poměru cena vs. výkon jsou ideálním řešení.

Limitováni při výběru jsou alergici na nikl, zde je možno vybírat z materiálů lakovaných, nerezu a mosazi, které alergickou reakci nevyvolávají.

Pro taneční studia, kde tyče podléhají vysokému opotřebení a je kladen požadavek na vysokou trvanlivost materiálu při nadměrném zatížení, doporučujeme využít povrchy, které nemají povrchovou úpravu - tedy nerez a mosaz. Oba materiály jsou ideálním řešení pro pole dance studia, disponují výbornými vlastnosti pro pole dance a dlouhou životností.

Samostatnou kategorií jsou tyče silikonové, které se využívají pro tanec v oblečení a nepracuje se s přilnavostí kůže na tyč.

 

JAK VYBRAT VHODNÝ NÁSTAVEC?

Základní X-POLE set (Sport i Xpert) umožňuje rozpětí tyče od 2 235 do 2 745 mm a do 2 755 mm u verze Xpert PRO.

V případě, že strop místnosti je vyšší jak 2 745 mm (2 755 mm u Xpert PRO)  je nutno prodloužit tyč vhodným nástavcem. Tyč lze prodloužit až na výšku 3 370 mm (3 380 mm u Xpert PRO) k čemuž slouží nástavce 500 mm, 750 mm a 1000 mm. Jak vybrat vhodný nástavec vám poradí tabulka pro výpočet výšky nástavce, která je u každého druhu tyče uvedena v záložce "související soubory".

Nástavec musí odpovídat roku výroby tyče (do konce roku 2013 nebo od počátku roku 2014) a gripu tyče (40 mm, 45 mm a 50 mm). 2013 je označení nástavců pro tyče vyrobené do konce roku 2013 (již se nevyrábí). 2014 jsou označeny všechny nástavce vyrobeny od počátku roku 2014 a novější a odpovídají tyčím, které aktuálně nabízíme v e-shopu k prodeji (nové verze X-Pole tyčí).

Při vhodně zvoleném nástavci není potřeba již dokupovat spoj/X-joint, všechny potřebné X-Jointy jsou obsahem základního setu tyče.

V případě, že výška místnosti přesahuje 3 370 mm, je nutné řešit situaci individuálně. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

SÁDROKARTON / RÁKOS VS. X-POLE SPORT A XPERT

X-Pole taneční tyče typu Sport a Xpert jsou tyčemi rozpěrnými, potřebují pevnou oporu v podlaze a stropu.

V případě, že v místnosti, kde chcete tyč rozepřít, je použit jako stropní krytina sádrokarton či rákos, je nutno dbát zvýšené opatrnosti a umístit tyč dle níže uvedeného doporučení. V opačném případě nezajistíte tyči potřebnou stabilitu nebo si poškodíte strop.

Doporučení jak na to: Tyč můžete rozepřít pouze pod pevný bod stropu, tedy v místě, kde je trám či pevná podpěra pod sádrokartonem/rákosem, nikdy do meziprostoru sádrokartonové desky/rákosu, kdy by mohlo dojít k poškození stropu a tyč by nebyla dostatečně pevně ukotvena.

Vhodné je umístit pod horní kotvení lehkou desku (větší než horní kotvení tyče) pro rozložení sil. V případě tohoto postupu docílíte maximálně pevného ukotvení s dostačující stabilitou.

 

JAKÉHO ROKU VÝROBY JE MOJE POLE DANCE TYČ X-POLE SPORT/XPERT?

Vezměte si Základní díl A tyče Sport/Xpert a na jejím otevřeném konci (horní strana) vně uvidíte půl-oválek = verze 2014 a novější nebo půl-kolečko = verze 2013 a starší.

 

JAK SPRÁVNĚ ČISTIT POLE DANCE TYČ?

X-POLE doporučuje používat k čištění Tyče výhradně X-CLEAN s mikro-vláknovým hadříkem pro vyčištění a správné ošetření povrchu (Titanum-gold, Chrom, Nerez). Zakoupit lze ZDE

V případě Tyčí mosazných, lakovaných a silikonových X-CLEAN nepoužívejte!

K čištění mosazných Tyčí doporučujeme suché mikrovlákno a 1x za měsíc požití prostředku na čištění kovů na bezolejové bázi (pro doporučení konkrétního produktu, kontaktujte obchod@tanecnityce.cz)

Pro silikonové a lakované Tyče použijte teplou mýdlovou vodu. Ujistěte se, že mýdla není příliš a vždy Tyč utřete zcela do sucha!